Sık Sorulan Sorular

KARGO İNDİRİM MAĞAZA SIK SORULAN SORULAR


 • Nasıl Üye Olabilirim?

  1. Ana sayfada sağ üstte yer alan "Kayıt Ol" sekmesine tıklayarak, kayıt ekranını açın.
  2. Karşınıza gelen kayıt formunda yer alan bilgileri doldurun. Bu bilgilerin doğruluğu önemlidir. Yanlış verilen bilgiler ya üye olmanıza engel olacak yada daha sonra yapılan kontrol / incelemeler sonucunda üyeliğiniz iptal edilebilecektir.
  3. Üyelik tipinde Bireysel ve Kurumsal iki adet seçenek bulunmaktadır. Mağazada satış yapabilmeniz için Kurumsal seçeneğini işaretlemeniz zorunludur.
  4. Üyelik başvurunuzdan sonra ilgili birim evrak & başvuru formu incelemesi yaptıktan sonra 5 iş günü içinde mağazanı aktif edecektir.

 • Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

  1. Şifrenizi unuttuğunuzda kargoindirim.com anasayfasının sağ üst kısmında bulunan üye giriş sekmesine tıklayarak üye giriş sayfasına ulaşın
  2. Daha sonra sol panelde bulunan şifremi unuttum sekmesine tıklayın
  3. Karşınıza gelen ekrana kayıtlı e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna basın
  4. Şifreniz e-posta adresinize gönderilmiştir. Güvenle giriş yapabilirsiniz.

 • Üyelik Avantajları Nelerdir?

  1.Kargo İndirim yenilik ve avantajlarını ilk önce üyeleri duymaktadır.
  2. Sadece size özel kampanyaları hesabınızdan görebilirsiniz.
  3. İhtiyaç duyduğunuz ürün ve avantajları
  4. "Hesabım" adımından siparişlerinizi ve talep ettiğiniz işlemlerinizi takip edebilir; üyelik bilgisi güncelleme, şifre ve adres değişikliği gibi kendi hesabınızla ilgili düzenlemeleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
  5. Bir soru, sorun, görüş ve önerilerinizde müşteri hizmetlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Karlılığınızı Artıracak Avantajlar

  1. Çok düşük komisyon oranlarıyla satışlarınızı yaparsınız.
  2. %50'ye varan oranlarda indirimle kargolarınızı gönderirsiniz.

  İptal ve İade

 • Siparişimi İptal Edebilir Miyim?

  Satın almış olduğunuz ürünlerden aşağıda belirtilen hariç tutulan ürünler ve belirtilen şartlar ile; siparişinizi ürün kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz. Ek olarak tüm kargo firmaları için; dilerseniz siparişiniz adresinize geldiğinde teslim almadan iade edebilir ya da teslim aldıktan sonra iade koşulları kapsamında ürünü 14 gün içinde iade edebilirsiniz.
  İadesi olmayan ürünler ve iade şartları;
  a. Müşterinin kullanımından kaynaklanan ürün değeri düşüşü olan ürünler;
  b. Ürünün satıldıktan sonra mağazaya dönmesine kadar geçen sürede, değerinin aşırı düşmesi ve satılamayacak duruma gelmesi. (Tarım ve deniz ürünleri) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın/Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)
  c. Kopyalanması mümkün olan ürünlerin paketinin açılması (yazılım, DVD vb.). Müşteri tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve kaset vb.), basılı ürünler (kitap, dergi vb.) ile yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.
  d. Müşterinin özel olarak ürettirip satın aldığı ürünler. Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.
  e. Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler. İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu, ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.
  f. Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurtiçi/yurtdışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.
  g. Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
  h. Bu şartlar dışında kalan ürünlerin iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, tüm aksesuarları ve kullanılmamış olmaları gerekir. Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.

 • Ürünümü nasıl iade edebilirim?

  İade edilecek ürünün öncelikle iade koşullarına uygun olması gerekmektedir. İade koşullarına uygun olan ürünlerin iadesinde iade talebinizi oluşturun. İade talebi için; satis@kargoindirim.com mail adresine iade etmek istediğiniz ürünü, iade sebebi, ürün faturasının fotoğrafını göndermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında tarafınıza gönderilen kargo kodu ile kargonuzu teslim edebilirsiniz.

 • Teslimat ve Kargo

  Ürünüm Ne Zaman Kargoya Verilir?
  Özel üretim, özelleştirilmiş ürün ve kişiye özel ürünlerde ürün teslim tarihleri ürün açıklamasında açıkça beyan edildiği teslim gün içerisinde kargoya verilecektir. Özel üretim, özelleştirilmiş ürün ve kişiye özel ürünler haricindeki ürünlerde satıcı 3 iş günü içerisinde kargoya teslim etmek zorundadır. Satıcı belirtilen teslim gününde kargoya teslim etmediği takdirde ücret alıcıya iade edilecektir.
  Kargomu Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
  Siparişinizin teslimi esnasında paketinizi, kargo görevlisinin yanında açıp kontrol etmelisiniz. Kargo ambalajında sorun olmasa bile kontrolünüz önemlidir.
  Pakette ya da paket içeriğinde herhangi bir hasar ve eksiklik varsa ne yapmalıyım?
  Kargo görevlisine, kutuda hasar var ise Hasar Tespit Tutanağı, kutuda hasar yok ancak üründe hasar var ise Durum Tespit Tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Ardından bu tutanakla birlikte 14 gün içerisinde iade talebi oluşturun. Tutanağın görselini talebinizin içerisine eklemeyi unutmayınız.
  Kurulumu yetkili servis tarafından yapılacak olan ürünlerde neye dikkat etmeliyim?
  Beyaz eşya, televizyon vb. elektronik veya büyük ürün siparişlerinde kargo paketini yetkili servis açmalıdır. Kargo görevlisinin yanında paketi açmadan dışarıdan kontrol etmelisiniz. Paketin dışında hasar olması halinde; kargo görevlisine 'Hasar Tespit Tutanağı' hazırlatmanız ve ardından bu tutanakla birlikte bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Paketin dışında herhangi bir hasar olmaması halinde; kargoyu teslim aldıktan sonra yetkili servisle iletişime geçerek kurulum için randevu almalısınız.
  Kargo Teslimat Adresinde Beni Bulamazsa Ne Olur?
  Kargo firmaları teslimat adresinde kimseye ulaşamazlarsa kapıya bir pusula bırakırlar veya mesaj gönderirler. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonu bulunur. Kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kargo şubesi paketinizi 3 gün boyunca şubede bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Siparişiniz, tarafımıza teslim edildikten sonraki 1 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılır. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise işlem sürecine göre değişiklik gösterir. Dilerseniz tekrar sipariş verebilirsiniz.
  Kargo Şirketi Kapıya Teslim Yapmayabilir Mi?
  Siparişleriniz, adresinize teslim olarak kargoya verilir. Kargo firmalarıyla yaptığımız anlaşma gereği www.kargoindirim.com siparişlerinin kapıya kadar teslimi zorunludur. Ancak ağır ürün kategorisinde yer alan ürünler (mobilya, beyaz eşya vb.) apartman durumunun (asansör ve merdiven genişliği) müsait olması durumunda kata teslim edilir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak, bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa, orası 'mobil bölge' kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz. Kargo firmalarıyla iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
  Kargom Neden Elime Ulaşmadı, Ne Yapmalıyım?
  Kargo firmaları teslimat için iki kez adresinize gelmektedir. İki ziyarette de teslimat adresinde kimseye ulaşamazlarsa kapıya bir pusula bırakırlar veya mesaj gönderirler. Bilgilendirmede size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonu bulunur. Kargo şubesi paketinizi 3 gün boyunca şubede bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Kargonuz elinize ulaşmadığı durumda üye panelinizden siparişi iptal edebilir ya da tekrar gönderim yapılmasını talep edebilirsiniz.
  Siparişimde Eksik veya Yanlış Ürün Var Ne Yapmalıyım?
  Ürünlerinizi eksik teslim almanız halinde kargo görevlisinden durum tespit tutanağı hazırlamasını isteyebilirsiniz. Durum tespit tutanağınız varsa tutanağınızın görselini talebinizin içerisine eklemeyi unutmayınız. Ek olarak, varsa durum tespit tutanağınızı sistem tarafından size verilen ücretsiz iade kargo gönderi kodu ile 14 gün içerisinde tarafımıza göndermelisiniz.

  KARGO İNDİRİM ANLAŞMALARI İÇİN SIK SORULAN SORULAR

 • Kargo Anlaşmanızı Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

  % 50’ye varan indirimlerle kargolarınızı göndermek için sağ üstte bulunan üye ol seçeneğinden üye olma adımlarını takip edip üye olmalısınız. Ardından üyeliğinizi onaylayıp üye paneline giriş yapınız ve sol sütundaki “Kredi Satın Al” sayfasından size en uygun paketi satın alın.

 • İndirimli Kargo Kodunu Nasıl Alırım?

  Üye panelinden sol sütundaki “Kargo Kodu Oluştur” sayfasına girin, gerekli bilgileri doğru şekilde dikkatlice girin hangi kargo firmasıyla göndermek istiyorsanız seçin ve “Barkod Oluştur” butonuna tıklayın. Kodu bir yere kaydedin ya da çıktısını alın.

 • İndirimli Kargo Kodunu Nasıl Kullanırım?

  Aldığınız kodu şubedeki veya kapınızdan kargonuzu almaya gelen kargo görevlisine verin ve kargo takip kodunuzu alın. İşleminiz bu kadar.

 • Kargo Firması Kargomu Kabul Etmedi Ne Yapabilirim?

  Kargolarınız seçtiğiniz kargo firmasının kargo gönderim şartlarına uygun olmalıdır. Aksi taktirde gönderiniz kabul edilmeyecek ve aldığınız kargo kodunun iadesi mümkün olmayacaktır.